Partnerzy   Reklama   O Serwisie   Kontakt

Niektórzy mogą zastanawiać się, kto może poddać się masażowi. Otóż – jest wiele rodzajów masaży, tak jak i powodów, dla których taki masaż się wykonuje. Masaże są wykonywane przez specjalistów. Jest to bowiem forma rehabilitacji, która musi zostać wykonana w sposób odpowiedzialny. Masaż może być klasyczny, leczniczy, relaksacyjny, aromaterapeutyczny, tajski, wodny, czy masaż gorącymi kamieniami. To tylko niektóre spośród najpopularniejszych masaży wykonywanych w gabinetach masażu.

Wybierz najlepszy masaż dla siebie

Najczęściej masaże mają formę relaksacyjną. Wiele osób przychodzi na najbardziej popularny zabieg w wielu gabinetach kosmetycznych. Jednak wiele jest też osób, które ze względów zdrowotnych również potrzebują masażu – na przykład masażu kręgosłupa, twarzy lub masaż innych partii ciała wykonywany jako leczniczy. Masaże mają także często za zadanie pobudzenia mięśni i krążenia u pacjentów. Często wykonuje się masaże po przebytej rehabilitacji lub w jej trakcie. Możemy także zgłosić się na regularne masaże tuż po zdjęciu gipsu.

Masaż dla dzieci

Masaż, który wykonuje się dzieciom, obejmuje młode osoby od niemowląt do 18 roku życia. Jeden z najpopularniejszych masaży dla dzieci to masaż Shantala. Jest to masaż, który wykonuje się niemowlętom. Masaż ten jest znany od wielu lat i praktykowany przez mnóstwo osób. Taki masaż ma za zadanie wzmocnić więzi pomiędzy matką/ojcem a dzieckiem. Należy go wykonywać regularnie. Natomiast masaże lecznicze czy relaksacyjne wykonuje się, jeżeli dziecko uległo wypadkowi, lub aktualnie przechodzi przez rehabilitację. Masaż dzieciom powinno wykonywać się delikatnie, ponieważ kości małego dziecka nie są jeszcze zbyt dobrze rozwinięte. Dlatego też osoby, które podejmują się tego wyzwania powinny być odpowiednio przeszkolone i wykwalifikowane.

Masaż dla osób dorosłych

Każdy dorosły może skorzystać z oferty gabinetu masażu. W tym wieku bowiem najczęściej wybiera się masaż w celu relaksacyjnym. Jednak dość często osoby dorosłe również muszą regularnie uczęszczać na zabiegi masażu, ze względu na problemy zdrowotne. W momencie gdy nasze ciało zaczyna się starzeć, pewne partie ciała nie pracują tak jak powinny. Dlatego dobrym rozwiązaniem może być masaż leczniczy. Jeżeli natomiast żyjemy w ciągłym stresie, masaż relaksacyjny będzie odpowiednim zakończeniem tygodnia. Możemy poddać się również masażowi, który wykonywany jest zupełnie inaczej – na przykład masaż gorącymi kamieniami. Jest to mniej popularny typ masażu, jednak może dać świetne efekty.masaż Konin

Masaż dla seniorów

Typy masażu, które wykonuje się osobom starszym, to najczęściej masaż leczniczy. Osoby w wieku podeszłym są o wiele bardziej podatne na wszelkiego rodzaju wirusy i choroby. Dlatego też tak często nasze babcie i dziadkowie odwiedzają lekarzy. Dodatkowo, wszystkie złamania czy stłuczenia wymagają dłuższej rehabilitacji ze względu na spowolnione gojenie się ran i zrastanie kości. Jednak o dziwo wielu starszych ludzi jest w świetnym stanie i regularnie uczęszcza na relaksacyjne masaże różnego rodzaju.


Profesjonalny masaż i inne zabiegi relaksacyjne oraz lecznicze oferuje Salon Health & Beauty w Koninie – więcej informacji znajdziecie na stronie http://hb.konin.pl/ofertacennik/zabiegi-i-masaze-lecznicze/masaz-klasyczny/ – zapraszamy!

Kategorie: Artykuły
Słowa Kluczowe: , ,

Artykuły:

zastosowanie oleju jojoba

Do czego wykorzystywany jest o

Olej Jojoba znany był już rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej, którzy wykorzystywali go w celach leczniczych. ...

Czy ciepło leczy? Najważniej

Ciepłolecznictwo może brzmieć dość specyficznie, lecz jest powszechną praktyką, podczas licznych zabiegów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. ...

Jak marihuana medyczna działa

Obecnie, w czasach powszechnej dostępności do dóbr materialnych, nietrudno jest znaleźć najwyższej jakości, różnorodne produkty, ...

Sprawdź: