Partnerzy   Reklama   O Serwisie   Kontakt

Co trzeba ze sobą zabrać wybierając się do SPA?

Pobyt w SPA kojarzy się wszystkim przede wszystkim z odpoczynkiem, dlatego też udając się tam należy wziąć ze sobą wygodne ubrania, najlepiej sportowe. Do wymaganych elementów garderoby zaliczamy również: strój kąpielowy, klapki basenowe a czasami także czepek. W wyposażeniu dobrych hotelów SPA znajdują się ręczniki i szlafroki co sprawia, że nie musimy ich wozić ze sobą.

Kiedy rezerwować pobyt w SPA?

Jeżeli masz już wyznaczony urlop nie powinieneś zwlekać i jak najszybciej zarezerwować wymarzone zabiegi. W przypadku, gdy interesują nas najbardziej oblegane terminy (weekendy i święta), powinniśmy się zająć rezerwacją co najmniej tydzień bądź dwa tygodnie wcześniej.

W jaki sposób przygotować się do zabiegów?

Przygotowanie się do zabiegów jest bardzo istotną kwestią. Przed pojawieniem się w salonie musimy zadbać o wiele detali. Ważne jest, aby przed zabiegiem nie jeść obfitych posiłków, nie ćwiczyć intensywnie bądź nie opalać się. Najlepiej pozbyć się jakiegokolwiek makijażu. Kolejnym krokiem jest wyciszenie się, które wspomoże działanie wszystkich rytuałów, w niektórych SPA polecane jest również picie dużej ilości wody, która sprawi, że przeprowadzone zabiegi będą posiadały pogłębione efekty terapeutyczne.

Jak zachować się podczas zabiegów SPA?

Wybierając się do SPA liczymy na całkowity relaks i wyciszenie się. Podczas zabiegów należy zatem zająć pozycję, która nam najbardziej odpowiada. Ważne jest, aby czuć się całkowicie komfortowo, dlatego też możemy poprosić o regulację temperatury, zmianę muzyki bądź użycie poszczególnych olejków eterycznych. W trakcie zabiegów powinno się słuchać poleceń terapeuty, który ma za zadanie sprawić, że poczujemy się o wiele lepiej.

Czy po zabiegu można dać terapeucie napiwek?

Napiwek jest wyrazem naszego zadowolenia z wykonanych usług. Jeżeli jesteś w pełni usatysfakcjonowany oczywiście możesz podarować dobrowolny napiwek. Zazwyczaj wynosi on 10-20% wartości całego zabiegu.

Artykuły:

eko kosmetyki do włosów

Kup naturalne kosmetyki swojem

Każdego dnia sięgamy przynajmniej po kilka kosmetyków. Pasta do zębów, żel pod prysznic, krem pod ...

salon SPA

Relaksujące masaże i inne za

Obok kąpieli jednymi z najbardziej charakterystycznych zabiegów dla nowoczesnych gabinetów i salonów SPA są bez ...

fizjoterapeuta Wrocław

Trakcja - szansa na szybki pow

Trakcja jest w dzisiejszych czasach wszystkim znanym i skutecznym sposobem wykonywania rehabilitacji kręgosłupa. Obecnie, wciąż ...

Sprawdź: