Partnerzy   Reklama   O Serwisie   Kontakt

Olejki eteryczne zapachowe mogą być wykorzystywane na różnego rodzaju sposoby. Kilka kropel dodanych do kąpieli zagwarantuje, że zapach będzie unosił się w łazience na długo po zakończonej pielęgnacji ciała. Bardzo często są one również kupowane wraz z małym kominkiem zapachowym, który poprzez podgrzewanie świeczką wydobywa intensywny zapach rozprzestrzeniający się po całym domu. Olejki zapachowe są wytwarzane na skalę przemysłową ze świeżych bądź podsuszonych roślin. Są one wyodrębnione za pomocą destylacji z parą wodną lub ekstrakcji. Olejki zapachowe wykorzystywane są zarówno jako jeden z wielu elementów zastosowanych w perfumiarstwie, a także jako środek terapeutyczny lub podstawa aromaterapii. Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że otaczające nas zapachy mogą wpłynąć na nasz nastrój i odczucia wywoływane w danej sytuacji.

Działanie i właściwości olejków zapachowych

Olejki do aromaterapii są wykorzystywane także jako element procesu uzdrawiania. Są wykorzystywane w procesie inhalacji lub masażu skóry. I tak olejek eukaliptusowy świetnie sprawdzi się podczas złagodzenia objawów przeziębienia, bólu gardła czy zatkanych zatok. Jego intensywny, orzeźwiający zapach może ułatwić inhalacje, oddychanie oraz jest w stanie odetkać zatkany nos. Imbirowy olejek świetnie sprawdzi się jako środek hamujący chorobę lokomocyjną. Będzie on stymulował krążenie, rozszerzał pory i lekko orzeźwiał. Olejek lawendowy zna każdy z nas. Rozluźni, zrelaksuje, a zastosowany na skórę działa przeciwzapalnie i dezodorująco. Często dodawany jest do różnego rodzaju kosmetyków i ma zagwarantować odprężający, relaksujący efekt podczas codziennej pielęgnacji.

Olejek miętowy znacząco wpływa na stymulacje trawienia i łagodzi bóle żołądkowe. Wdychanie miętowego zapachu sprawi, że mdłości, wszelkiego rodzaju nudności i złe samopoczucie szybko przestaną dawać się we znaki. Olejek bazyliowy posiada bardzo różnorodne działanie. Zarówno odświeża i pobudza, a także pomaga pozbyć się bólów głowy migreny oraz ułatwi koncentrację nawet podczas przeziębienia lub osłabienia organizmu. Zastosowanie go na ukąszoną przez owadów skórę przynosi natychmiastową ulgę. Jeśli zależy nam na łagodzenie objawów przeziębienia, dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie się w olejek sosnowy, który załagodzi zapalenie zatok, kata,r kaszel i będzie wpływał immunostymulujące na nasz organizm. Olejek różany natomiast świetnie sprawdzi się jako środek stymulujący koncentrację oraz jako afrodyzjak. Nie bez przyczyny to róże kojarzą się z najlepszym prezentem jaki mężczyzna może ofiarować swojej ukochanej. Olejki zapachowe mogą sprawdzić się także w sytuacjach gdy osoba zmaga się z objawami menopauzy, cellulitem lub obrzękami, wówczas skuteczne będzie skorzystanie z olejku pelargoniowego, którey charakteryzuje się lekko kwiatowym, różanym aromatem.

olejki zapachowe

Zastosowanie olejków zapachowych

Korzystanie z olejków zapachowych jest obecnie coraz bardziej popularne. Przyjemny aromat, który będzie rozchodził się po całym mieszkaniu znacząco może wpłynąć na nasz nastrój, a nawet na nasze zdrowie. Możemy zarówno zrelaksować się wybierając odpowiedni aromat, a także skupić się na pracy i delikatnie stymulować nasze procesy myślowe. W wielu sklepach z ekologicznymi, naturalnymi produktami, a także w mydlarniach znajdują się osobne stoiska, na których będziemy mogli wybrać różnego rodzaju naturalne olejki zapachowe. Występują one zarówno w pojedynczych nutach zapachowych, wykonanych z określonej rośliny, a także w całych kompozycja. Wybór jest naprawdę spory, przez co każdy zainteresowany z pewnością znajdzie satysfakcjonujący go olejek eteryczny. W zależności od osobistych preferencji wybierzmy produkt, który będzie najbardziej odpowiadał naszym gustom, a jego działanie będzie zbieżne z oczekiwaniami.

Kategorie: Artykuły
Słowa Kluczowe:

Artykuły:

zastosowanie oleju jojoba

Do czego wykorzystywany jest o

Olej Jojoba znany był już rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej, którzy wykorzystywali go w celach leczniczych. ...

Czy ciepło leczy? Najważniej

Ciepłolecznictwo może brzmieć dość specyficznie, lecz jest powszechną praktyką, podczas licznych zabiegów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. ...

Jak marihuana medyczna działa

Obecnie, w czasach powszechnej dostępności do dóbr materialnych, nietrudno jest znaleźć najwyższej jakości, różnorodne produkty, ...

Sprawdź: