Partnerzy   Reklama   O Serwisie   Kontakt

Dobry stylista prawdę ci powie. Taka jego praca. Ma on doradzać klientom w kwestiach wyglądu – makijażu, ubioru, fryzury, a nawet diety – tak by pomóc każdemu znaleźć własny styl, w którym będziesz się czuć dobrze.

Znaleźć dobrego stylistę

To nie taka łatwa sprawa. Dobry stylista powinien umieć doradzić, ale nie może narzucać swojego gustu klientowi. Może wskazywać, prowadzić, ale ostateczny wybór należy jednak do klienta – nawet jeśli ten się myli. Oczywiście mylić się może także stylista – dlatego lepiej wybrać profesjonalny salon, a nie przypadkowego, domorosłego stylistę.

szaliki

Zasadniczo rola stylisty polega na pomocy w określeniu typu urody osoby, która przychodzi po radę – omawia się więc rodzaj sylwetki, biorąc pod uwagę ogólny zarys, budowę ciała, potem także kształt twarzy, ułożenie włosów, a wreszcie ogólną kolorystykę. Nie do każdego bowiem pasują te same barwy, fasony i materiały. Stylista doradzi przy zakupach, a nawet pomoże zrobić porządek w szafie, pozbywając się rzeczy, które do ustalonego wzorca nie pasują.

Stylista fryzur

Zwykły fryzjer może stworzyć wspaniałą fryzurę – ale cóż z tego, jeśli zupełnie nie pasuje ona do kształtu twarzy klienta? Stylista jest tą osobą, która będzie potrafiła dostosować uczesanie do konkretnej osoby, tak by wydobyć jej naturalne piękno i podkreślić rysy twarzy. Doradzi także w kwestii makijażu, pomagając wybrać odpowiednie cienie czy kredki i zdradzając przydatne tricki, które można wykorzystać przy codziennym make-upie.

makijaz maskara

Korzystanie z usług stylisty fryzur jest szczególnie przydatne, kiedy planujesz jakąś większą zmianę – może farbowanie, może odważne cięcie. Warto zadbać, żeby zajął się tym ktoś, kto potrafi zrealizować twój pomysł, ale w taki sposób, żeby efekt był jak najbardziej korzystny. Przed ważnymi wydarzeniami takimi jak studniówka, ważny raut czy ślub albo wesele w rodzinie, warto umówić się na wizytę próbną. Czasami nasze najlepsze pomysły mogą okazać się chybione – przyda się wówczas ktoś, kto wyczaruje ze słabego pomysłu ładną fryzurkę.

Artykuły:

Czy ciepło leczy? Najważniej

Ciepłolecznictwo może brzmieć dość specyficznie, lecz jest powszechną praktyką, podczas licznych zabiegów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. ...

Jak marihuana medyczna działa

Obecnie, w czasach powszechnej dostępności do dóbr materialnych, nietrudno jest znaleźć najwyższej jakości, różnorodne produkty, ...

toksyny

Czym oczyszczać organizm z to

Dbanie o siebie i oczyszczanie organizmu z toksyn w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne. ...

Sprawdź: