Partnerzy   Reklama   O Serwisie   Kontakt

W dzisiejszych czasach coraz częściej zwraca się uwagę na wygląd zewnętrzny człowieka.

Wiele osób pragnie stać się ładniejszą wersją siebie oraz podobać się nie tylko sobie, ale i innym. Z czasem, kiedy zauważamy u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry i ciała, coraz trudniej jest zachować młody wygląd, ponieważ dotychczasowe metody nie są już aż tak skuteczne. Tu z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a dokładniej plazma.

Plazma azotowa 

Plazma azotowa jest nieinwazyjną alternatywą dla korekcji chirurgicznej powiek. Narzędzie wytwarza plazmę, docierającą do właściwej tkanki skórnej oraz pobudza wytwarzanie kwasu hialuronowego, elastyny, a także kolagenu. Plazma azotowa z powodzeniem zastępuje kwas hialuronowy w wypełnianiu zmarszczek lub ostrzykiwania botoksem. Tego typu procedura polega na degradacji danej zmarszczki, aby pobudzić proces regeneracji elastyny i kolagenu, co ostatecznie prowadzi do jej wypełnienia.

Tego typu zabiegi można wykonywać przez cały rok, nie zwracając uwagi na nasłonecznienie. Testy kliniczne jednoznacznie wykazały, że dzięki jednej sesji zmniejszają się przebarwienia skóry, blizny powstałe na skutek trądziku, zmarszczki, zarówno płytkie, jak i te głębokie, poprawia się napięcie skóry oraz następuje jej odbudowa.

Plazma posiada unikalną funkcję stymulowania nieustannej poprawy kondycji skóry. Działa to nawet rok po przeprowadzonym zabiegu, który wysusza skórę, a następnie po upływie kilku dni zaczyna się ona złuszczać.

Nowoczesna technologia urządzeń stosujących plazmę azotową sprawia, że okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy, a pielęgnacja zmienionej skóry jest prostsza aniżeli w przypadku standardowego zabiegu medycyny estetycznej. Nawet jeśli zabieg bardzo mocno oddziaływał na tkanki, to czas regeneracji wynosi mniej niż tydzień. Zaleca się, aby procedura była powtarzana co trzy miesiące, a sam zabieg trwał godzinę.

Ta metoda jest bezpieczna dla człowieka, jednakże nie każdy może się jej poddać. Istnieje kilka czynników, które dyskwalifikują udział w zabiegu. Są to:

  • hemofilia,
  • okres ciąży i laktacji,
  • ostra cukrzyca,
  • choroba nowotworowa i 5 lat po zakończeniu leczenia,
  • przebyte operacje plastyczne w ciągu ostatniego roku,
  • nadciśnienie oraz niedociśnienie,
  • rozrusznik oraz niewydolność serca,
  • terapia retinoidami,
  • zakrzepica i zapalenie żył.

Plazma helowa

Plazma helowa pozwala na dokładniejsze działanie, dzięki minimalnej rozpiętości termicznej. Z pomocą zwiększonej kontroli ciepła, które jest wytwarzane podczas zabiegów, można uzyskać lepszy efekt końcowy. Największą zaletą tej technologii jest podwójny efekt termiczny.

Oznacza to ogrzanie tkanek skórnych do bardzo wysokich temperatur, aby następnie od razu je schłodzić, a to wszystko z wykorzystaniem helu. Technologia zastosowana w plazmie helowej pozwala na maksymalne skrócenie czasu pracy plazmy w medycynie oraz ochronę okolicznych tkanek przed działaniem wysokiej temperatury i energii.

Czynnikiem wyróżniającym plazmę helową od pozostałych urządzeń z dziedziny medycyny estetycznej jest fakt, iż plazma helowa działa wyłącznie na najsłabsze komórki skóry, tzn. na takie, których włókna kolagenowe są najsłabsze.

Dzięki temu ważne struktury typu naczynia bądź tkanka tłuszczowa pozostają w nietkniętym stanie. To z kolei daje pewność niskiej inwazyjności przy jednocześnie wysokiej skuteczności.

Plazmę helową można zastosować na dekolcie, dolnej części twarzy, szyi, brzuchu, podbródku, talii, kolanach, udach czy ramionach. Stanowi świetne uzupełnienie liposukcji, dzięki czemu zwiotczała skóra pozbawiona tłuszczu zmniejsza swoją jędrność. Przed zabiegiem należy zrezygnować z podawania lekarstw, które mogą przyczynić się do powstawania siniaków i krwiaków.

właściwości plazmy dla ciała

Oprócz tego w trakcie miesiączki nie wolno przeprowadzać zabiegu. Pierwsze efekty są widoczne niemal od razu, lecz na pełny efekt należy poczekać kilka tygodni, ponieważ właśnie tyle czasu zajmuje odbudowa włókien kolagenowych.

Plazma azotowa i helowa dają rewelacyjne efekty w nowoczesnej medycynie estetycznej. Z powodzeniem zastępują inwazyjne zabiegi operacyjne. Dzięki zastosowaniu obu tych technik skóra jest bardziej sprężysta, ujędrniona i wygląda na młodszą.

Okres rekonwalescencji nie trwa długo, należy przede wszystkim odpowiednio dbać o skórę. Zabieg jest w pełni bezpieczny, lecz nie każdy może się mu poddać. Z tego względu warto zapoznać się z przeciwwskazaniami, które dyskwalifikują udział w zabiegu.

Kategorie: Artykuły
Słowa Kluczowe:

Artykuły:

zastosowanie oleju jojoba

Do czego wykorzystywany jest o

Olej Jojoba znany był już rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej, którzy wykorzystywali go w celach leczniczych. ...

Czy ciepło leczy? Najważniej

Ciepłolecznictwo może brzmieć dość specyficznie, lecz jest powszechną praktyką, podczas licznych zabiegów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. ...

Jak marihuana medyczna działa

Obecnie, w czasach powszechnej dostępności do dóbr materialnych, nietrudno jest znaleźć najwyższej jakości, różnorodne produkty, ...

Sprawdź: