Partnerzy   Reklama   O Serwisie   Kontakt

Świat tatuażu zawsze stara się patrzeć w przyszłość, zastanawiając się nad nowymi trendami, stylami i modnymi wzorami na kolejny rok zanim ten zdąży na dobre się rozkręcić. Nie inaczej wygląda sprawa trendów na 2019, o których w magazynach branżowych głośno już od listopada ubiegłego roku. Jeśli i Ty planujesz nową dziarkę w nadchodzącym roku, sprawdź co będzie cieszyło się w tym roku największym zainteresowaniem zarówno wielbicieli tatuażu, jak i samych tatuatorów!

Tatuaże x-ray

Choć na skórze pojawiają się już od dobrych kilku lat, zdaje się że 2019 zobaczy ich prawdziwą dominację. Tatuaże x-ray, czyli malunki przypominające zdjęcia rentgenowskie to ciekawa koncepcja, która spodoba się przede wszystkim paniom. Lekkie, eteryczne i delikatne wzory wyglądają na skórze naprawdę ciekawie i wyjątkowo – przenikające się warstwy kolorów to dobry pomysł zarówno na motywy kwiatowe (które dzięki x-ray wyglądają bardzo realistycznie), jak i wzory abstrakcyjne. Czy x-ray to nowa wersja kultowych już tatuaży z efektem akwareli? Wiele wskazuje na to, że jest to możliwe.

Tatuaże na twarzy

Zdecydowanie najodważniejszym trendem tatuażowym 2019 roku będą tatuaże twarzy, które choć do niedawna kojarzyły się przede wszystkim z tatuażem więziennym i funkcjonującymi na granicy prawa ciemnoskórymi raperami, dziś coraz częściej pojawiają się także w delikatniejszej, bardziej stonowanej wersji i przyciągają duże zainteresowanie celebrytów o bardziej „ugrzecznionym” wizerunku. Zarówno delikatne tatuaże wokół brwi i oczu, jak i mocniejsze akcenty takie jak tatuaż na żuchwie mają szansę pojawiać się na ulicach coraz częściej. To zdecydowanie opcja dla wielbicieli łamania konwenansów, ale dobrze wyko

nane mają szansę złamać kolejne bariery tatuażowego tabu.

Tatuaż ucha

Pomijając typowe miejsca dla tatuażu, a więc bicepsy, przedramiona czy plecy, coraz większą popularnością zdają się cieszyć nietypowe lokalizacje. Jedną z tych, które mają szansę przejąć salony tatuażu w 2019 roku są… uszy. Tatuaż na lub za uchem to jeszcze nie tatuaż twarzy, ale też zdecydowanie odważny dodatek, którym z powodzeniem zastąpisz lub uzupełnisz swoje piercingi. Delikatne motywy kwiatowe, wyraziste tribale, ciekawe bajkowe wzory – ani przestrzeń, ani wyobraźnia nie muszą być tu żadnym ograniczeniem.

Tatuaż jak naklejka

Według magazynu INKED Magazine, jednym z ciekawszych trendów tatuażowych na 2019 rok mogą okazać się tatuaże przypominające naklejki. Ich pomysłodawcą jest znany w świecie tatuatorów Sergey Shanko, dzięki któremu dodawanie białego obrysu do graficznego, komiksowego tatuażu stało się naprawę ciekawą koncepcją pojawiającą się w portfolio wielu tatuatorów i fanów kolorowego, wyrazistego tatuażu.

Mikro-tatuaże

Maleńkie tatuaże to nie tylko domena kobiet – to styl, który pojawia się regularnie zarówno na konwentach, jak i w salonach tatuażu, zachęcając do siebie przede wszystkim osoby zaczynające dopiero swoją przygodę z tatuażem. Co jednak ciekawe, dotychczas najpopularniejszym wariantem mikroskopijnych tatuaży były wersje czarno białe. W tym roku artyści mają wprowadzić do nich więcej koloru i już nie możemy doczekać się niesamowitych efektów takiego rozwiązania!

Biały tatuaż

Jedna z najtrudniejszych technik tatuażu, którą udało się do tej pory opanować niewielu artystom ma szansę powrócić na salony w 2019 roku, a wszystko to za sprawą coraz częściej podejmowanych przez tatuatorów prób udoskonalenia białego tatuażu. Chyba każdy widział już nieudane wykonania tego typu dziarek, gdzie zamiast pięknego, delikatnego, niemalże niewidocznego wzoru na skórze pozostaje czerwona blizna – wydaje się, że w nadchodzącym roku tatuatorzy zaliczą coraz mniej tego rodzaju wpadek!

Minimalistyczne kwiaty – single needle tattoo

Wykonanie tatuażu pojedynczą igłą pozwala osiągnąć niezwykle delikatny efekt, jednak styl ten wymaga nie lada precyzji i doświadczenia. Trend minimalistycznych i bardzo realistycznych motywów kwiatowych staje się jednak coraz bardziej popularny i to właśnie za jego sprawą liczni tatuatorzy zdają się specjalizować w kierunku dziarania z użyciem pojedynczej, cieniutkiej igły. Krążą co prawda legendy, jakoby takie tatuaże nie goiły się najlepiej. My wiemy jednak, że dobrze wykonany single needle goi się równie dobrze jak duże projekty – wystarczy o niego zadbać!

Tatuaż staje się coraz popularniejszą formą sztuki nie tylko za granicą, ale i w Polsce. Coraz rzadziej boimy się też zdobienia ciała na stałe. Tak ogromna liczba trendów na nadchodzący rok zdaje się jedynie potwierdzać tę regułę – tatuaż wchodzi na salony, a pojawiające się co raz nowe style i motywy powodują, że właściwie każdy może znaleźć dziś w tatuażu coś dla siebie.

Kategorie: Artykuły
Słowa Kluczowe:

Artykuły:

eko kosmetyki do włosów

Kup naturalne kosmetyki swojem

Każdego dnia sięgamy przynajmniej po kilka kosmetyków. Pasta do zębów, żel pod prysznic, krem pod ...

salon SPA

Relaksujące masaże i inne za

Obok kąpieli jednymi z najbardziej charakterystycznych zabiegów dla nowoczesnych gabinetów i salonów SPA są bez ...

fizjoterapeuta Wrocław

Trakcja - szansa na szybki pow

Trakcja jest w dzisiejszych czasach wszystkim znanym i skutecznym sposobem wykonywania rehabilitacji kręgosłupa. Obecnie, wciąż ...

Sprawdź: