Partnerzy   Reklama   O Serwisie   Kontakt

Trakcja jest w dzisiejszych czasach wszystkim znanym i skutecznym sposobem wykonywania rehabilitacji kręgosłupa. Obecnie, wciąż wiele osób uczęszcza na trakcję mechaniczną bądź ręczną z różnych powodów.

Trakcja stanowi szansę dla każdego, kto cierpi z powodu wrodzonych lub nabytych chorób, przez które ciągle odczuwany jest ból i ucisk. Każdy, kto zdecyduje się na odbycie tego typu rehabilitacji, najczęściej musi zostać skierowany przez lekarza, który potwierdzi istnienie objawów. Kręgosłup jest najważniejszą częścią naszego organizmu, dlatego musimy o niego należycie dbać.

Każdy, kto musi regularnie uczęszczać na zabiegi trakcji, ma znacznie ułatwioną szansę na powrót do zdrowia. Trakcje wykonywane są w wielu placówkach, dzięki czemu nie musimy daleko jeździć, by odbyć rehabilitację.

Kto może wykonywać zabiegi trakcji?

masaż leczniczy Wrocław

Trakcja jako jedna z ważniejszych i bardziej skutecznych metod radzenia sobie z licznymi problemami kręgosłupa, jest dziś stosowana w wielu miejscach. Obecnie możemy liczyć na wykonanie takiej rehabilitacji w sposób właściwy – coraz większa liczba osób specjalizuje się w wykonywaniu tego rodzaju masaży lub rehabilitacji.

Wykonywanie trakcji wiąże się z pewnym rodzajem wrażliwości, chęci niesienia pomocy i empatii. Nie jest to jedynie zabieg.

Lekarze, mający kompetencje, by móc wykonywać trakcję wykorzystują swój potencjał oraz doświadczenie. W tym przypadku niezwykle ważne jest indywidualne podejście do pacjenta. Trakcja, jako znana i skuteczna forma rehabilitacji, musi przynosić pożądane efekty, jak podaje specjalista Grzegorz Tokarczyk na swoim blogu Body Travel. By efekty były widziane, a tym bardziej odczuwalne, konieczne jest posiadanie szerokich umiejętności, które wchodzą w skład współpracy z pacjentem.

Jak znaleźć najlepszą placówkę do przeprowadzenia zabiegów trakcji?

Wystarczy jedynie dostać skierowanie od lekarza rodzinnego, po to by móc rozpocząć rehabilitację pod okiem kompetentnego specjalisty. Znalezienie najlepszego specjalisty jest kluczowym zadaniem w momencie, gdy decydujemy się na rehabilitację. Wiele jest miejsc, przychodni oraz ośrodków rehabilitacyjnych, w których będziemy mogli odbywać rehabilitację. Trakcja, jako jeden z najbardziej znanych i powszechnych sposobów radzenia sobie z problemami kręgosłupa, jest do dziś stosowany w wielu miejscach.

rehabilitacja Wrocław

Wyszukanie odpowiedniego miejsca, do którego będziemy regularnie uczęszczać, nie zawsze stanowi problem. Zawsze możemy poradzić się lekarza, od którego dostaliśmy skierowanie. Często bywa tak, że lekarz rodzinny lub specjalista, poleca nam konkretne placówki, w których to będziemy mogli odbyć trakcję.

Warto jest znać miejsca, do których należy się udać, zwłaszcza, jeżeli są one rekomendowane przez lekarza.

Trakcja ręczna i mechaniczna

Są to dwa rodzaje trakcji, jakie wykonuje się w różnych przypadkach. Warto wiedzieć, czym one są i jakie istnieją różnice między nimi. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku osób, które muszą odbywać cyklicznie taką rehabilitację. Trakcja ręczna jest formą rehabilitacji, która jest wskazana dla osób mających problemy z kręgosłupem, jednak jeśli problemy te nie są zbyt poważne. Często bowiem rehabilitacja ma na celu przywrócenie dawnego stanu kręgosłupa sprzed wypadku lub sprzed rozpoczęcia pracy w pozycji siedzącej.

Wszelkie urazy, jakich nabawiliśmy się przez lata, można naprawić dzięki trakcji ręcznej. Jednak, dzięki istnieniu drugiego typu trakcji, czyli mechanicznej lub pneumatycznej, mamy możliwość pozbycia się uciążliwego dla nas ucisku, który spowodowany został jedną z wielu chorób kręgosłupa – np. dyskopatią lub różnymi zwyrodnieniami. Warto jest odróżniać od siebie typy trakcji, by zgłosić się do odpowiedniego specjalisty.

Artykuły:

Czy ciepło leczy? Najważniej

Ciepłolecznictwo może brzmieć dość specyficznie, lecz jest powszechną praktyką, podczas licznych zabiegów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. ...

Jak marihuana medyczna działa

Obecnie, w czasach powszechnej dostępności do dóbr materialnych, nietrudno jest znaleźć najwyższej jakości, różnorodne produkty, ...

toksyny

Czym oczyszczać organizm z to

Dbanie o siebie i oczyszczanie organizmu z toksyn w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne. ...

Sprawdź: