Partnerzy   Reklama   O Serwisie   Kontakt

Na samym początku warto wspomnieć o tym, że na zabieg tatuażu musimy udać się trzeźwi. Niewielka nawet ilość alkoholu w naszym organizmie może spowodować obfite krwawienie podczas wykonywania tatuażu. Zanim sięgniemy po alkohol, musi minąć około tydzień czasu. Pozwala to odpowiednie zagojenie się ran związanych z nakłuwaniem podczas wykonywania tatuażu.

Na około tydzień przed wykonaniem tatuażu, musimy nawilżać miejsce, w którym ma on powstać. O nowy tatuaż należy dbać przez cały czas. Najbardziej jednak są istotne pierwsze cztery-pięć tygodni. Wszelkie informacje, jakich udziela nam tatuator w studiu, muszą być przez nas respektowane. Pracownicy studia tatuażu znają się na rzeczy, przez co udzielą nam konkretnych wskazówek, jak dbać o skórę zarówno przed jak i po wykonaniu tatuażu.

Pierwsze godziny i dni tatuażu

Warto jednak dodać, że każdy z nas ma zupełnie inny organizm. Oznacza to, że skóra każdego z nas może być bardziej lub mniej wrażliwa i podatna na pigmentację. Różnie więc mogą goić się rany i strupki. Odpowiednia pielęgnacja wzoru jest kluczem do tego, by nasza skóra wyglądała jak najlepiej. Wykonanie tatuażu poprzedza właściwe zadbanie o miejsce, w którym ma zostać wykonany wzór. Jednak to po wizycie w salonie tatuażu musimy koniecznie przestrzegać wszystkich wskazówek od tatuatora, by zapewnić sobie szybkie zagojenie się ran. Dodatkowo, właściwa pielęgnacja pozwoli nam na ujednolicenie się wzoru w dość krótkim czasie.

Jeśli decydujemy się na wykonanie tatuażu, istotne jest to, abyśmy przestrzegali wszelkich zaleceń tatuatora. Osoba, która wykonuje na naszej skórze tatuaż, naprawdę zna się na rzeczy. Jeżeli bowiem tatuowanie jest czyjąś pasją, wiedza na temat tatuaży i pielęgnacji jest konieczna i chętnie zdobywana. Warto dodać, że 99% tatuaży stów posiada mnóstwo tatuaży na całym ciele. W studiu tatuażu, najczęściej można zakupić różne maści i kremy, którymi będziemy musieli smarować tatuaż przez pewien czas. Tuż po wykonaniu upragnionego wzorku, miejsce wytatuowane owija się folią. Wymagane jest, aby nosić ją przez parę godzin. Po zdjęciu folii, należy dokładnie przemyć tatuaż wodą z mydłem. Istotne jest, by woda była letnia, nigdy gorąca. Po upływie godziny, należy nasmarować tatuaż specjalną maścią (np. Alantan Plus). Maść należy stosować przynajmniej dwa razy dziennie jeszcze tydzień po wykonaniu wzoru.

Sięgnij po maść

Odpowiedni specyfik, który poleci nam tatuator, jest po to, by stale nawilżać miejsce niedawno wytatuowane. Skóra, pod którą został wykonany wzór, nie może się nadmiernie wysuszyć. Istotną sprawą jest to, co dzieje się parę dni i tygodni po wykonaniu tatuażu. Skóra, na której naniesiony został wzór, może zostać pokryta strupkami parę dni po wizycie w studiu. Nie wolno zdrapywać strupków ani rozdrapywać ich. Może to bowiem doprowadzić do powstawania nowych ran i blizn, które mogą negatywnie wpłynąć na wygląd tatuażu. Trzeba więc smarować tatuaż specjalną maścią i powstrzymywać się od drapania. Strupki znikają po tygodniu – wtedy też rozpoczyna się trwała regeneracja skóry w miejscu, gdzie został naniesiony wzór. Skóra nadal będzie podrażniona po zniknięciu strupów. Należy więc wciąż stosować odpowiednio dobraną maść nawilżającą.

Efekty pracy tatuatora będą lepsze jeśli będziemy stosować się do zaleceń tatuażysty

mówi nam jeden z tatuatorów ze studia www.kostattoo.pl <<<

 Tatuaż goi się nie dłużej niż dwa miesiące. W tym czasie nie powinniśmy wystawiać go na słońce. Warto się również powstrzymać od wizyt w solarium. Tym samym, nie należy przegrzewać wytatuowanego miejsca. W momencie przegrzania się skóry, krew wędruje szybciej, przez co możliwe jest przesunięcie się cząsteczek tuszu pod skórą. Jeśli chcemy mieć tatuaż, musimy podjąć się również odpowiedzialności za jego właściwą pielęgnację. W dzisiejszych czasach, gdzie tatuaż jest częstym zjawiskiem, istnieje wiele sposobów dbania o niego. Wiele maści i kremów nawilżających pomogą nam utrzymać odpowiedni stan skóry w miejscu wykonania wzoru. Dodatkowo, gdy będziemy przestrzegać wszystkich wskazówek tatuatora, możemy być pewni, że wzór zyska odpowiedni wygląd parę tygodni po wizycie w salonie.

Kategorie: Artykuły
Słowa Kluczowe: ,

Artykuły:

eko kosmetyki do włosów

Kup naturalne kosmetyki swojem

Każdego dnia sięgamy przynajmniej po kilka kosmetyków. Pasta do zębów, żel pod prysznic, krem pod ...

salon SPA

Relaksujące masaże i inne za

Obok kąpieli jednymi z najbardziej charakterystycznych zabiegów dla nowoczesnych gabinetów i salonów SPA są bez ...

fizjoterapeuta Wrocław

Trakcja - szansa na szybki pow

Trakcja jest w dzisiejszych czasach wszystkim znanym i skutecznym sposobem wykonywania rehabilitacji kręgosłupa. Obecnie, wciąż ...

Sprawdź: