Partnerzy   Reklama   O Serwisie   Kontakt

Chęć wyglądania młodo oraz rozmaite próby odjęcia sobie lat cieszą się coraz większą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn w Polsce. Niestety natura bywa okrutna, a upływ czasu nieubłagany i na twarzy oraz innych partiach ciała tworzą się nieestetyczne zmarszczki. Jednym ze sposobów na odjęcie sobie lat i poprawienie kondycji oraz aspektów wizualnych skóry jest lifting twarzy. Czym dokładnie jest ten zabieg i na czym on polega? Jakie niesie za sobą konsekwencję i jak wygląda proces gojenia się i wracania do pełnej sprawności? Zapoznaj się z informacjami poniżej, aby dowiedzieć się więcej na temat tego zabiegu.

Sposób na odjęcie sobie lat

Lifting twarzy to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, którego celem jest znaczne poprawienie wyglądu skóry twarzy. Wraz z wiekiem pojawiają się pierwsze zmarszczki, a skóra traci jędrność i elastyczność. Z tego powodu na twarzy robi się jej nieco za dużo i staje się ona obwisła oraz prezentuje się bardzo nieestetycznie. Związane jest to ze stopniowym zanikiem włókien kolagenowych. Jest to proces, który zaczyna się już po 25 roku życia, dlatego w tym wieku warto stosować odpowiednie kremy, które zapobiegają temu zjawisku oraz suplementy diety pomagające zachować młody wygląd. Ważną rolę odgrywa również odpowiednia dieta, nawadnianie organizmu oraz stosowanie specjalnego masażu twarzy, najlepiej wykonywanego przez profesjonalną kosmetyczkę podczas innych zabiegów, które pozwolą zachować Ci młody i piękny wygląd na dłużej.

Niestety, nawet mimo bardzo usilnych starań, czasu nie da się zatrzymać i zmarszczki i tak zaczną się pojawiać. Dobrze dopasowana pielęgnacja pozwoli znacznie opóźnić ten proces, jednak nie będzie w stanie zupełnie go zatrzymać. Dlatego, gdy zaczną pojawiać się pierwsze zmarszczki, warto zdecydować się na lifting twarzy. Do niedawna był to zabieg wykonywany tylko i wyłącznie przez chirurga, który wymagał nacięcia oraz odpowiedniego naciągnięcia skóry twarzy, aby stała się ona bardziej elastyczna i wyglądała o wiele bardziej estetycznie. Obecnie jednak, dzięki stałemu rozwojowi medycyny estetycznej w salonach kosmetycznych można zrobić to w sposób znacznie mniej inwazyjny z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu nowej generacji. Obecnie bardzo popularny jest lifting wolumetryczny, do którego wykorzystuje się kwas hialuronowy oraz nici liftingujące. Zainteresowaniem cieszą się również ultradźwięki oraz innowacyjna technologia HIFU. Zabiegi nieinwazyjne są równie skuteczne, co zabieg inwazyjny, jednak należy pamiętać, że aby efekty się utrzymały, to muszą być one powtarzane regularnie.

Efekty i proces rekonwalescencji

Poprawnie wykonany nieinwazyjny lifting twarzy u kosmetyczki sprawi, że Twoja skóra twarzy będzie jędrna, nawilżona i o wiele bardziej elastyczna. Użyty do wykonania zabiegu kwas hialuronowy, długie nici hialuronowe lub ultradźwięki sprawią, że jej struktura będzie bardziej zbliżona do tej sprzed rozpoczęcia się procesu starzenia. Podniesione zostaną kąciki ust oraz oczu, a także powieki. Poprawie ulegnie również owal twarzy. Zmarszczki będą o wiele mniej widoczne, a sama skóra będzie bardziej gładka wizualnie, a także o wiele bardziej przyjemna w dotyku. Zabieg wpłynie również na Twoją kondycję psychiczną. Piękna, zadbana cera bez zmarszczek oraz skóra w wyraźnie lepszej kondycji pomogą pozbyć Ci się kompleksów oraz sprawią, że będziesz bardziej pewna siebie i zadowolona ze swojego wyglądu.

W przypadku zdecydowania się na zabieg nieinwazyjny w gabinecie kosmetycznym można oczekiwać bardzo szybkich rezultatów oraz nie należy obawiać się powikłań, ponieważ są one niezwykle rzadkie oraz nie niosą dużego zagrożenia. Po wykonanym zabiegu pacjentka musi odpowiednio dbać o swoją cerę poprzez prawidłową dietę, suplementy diety i dobrze dopasowane przez kosmetyczkę produkty pielęgnacyjne, takie jak kremy, mleczka i toniki do twarzy oraz maseczki.

Kategorie: Artykuły
Słowa Kluczowe:

Artykuły:

toksyny

Czym oczyszczać organizm z to

Dbanie o siebie i oczyszczanie organizmu z toksyn w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne. ...

właściwości plazmy

Zastosowania plazmy w medycyni

W dzisiejszych czasach coraz częściej zwraca się uwagę na wygląd zewnętrzny człowieka.

olejek zapachowy

Olejki zapachowe w pigułce

Olejki eteryczne zapachowe mogą być wykorzystywane na różnego rodzaju sposoby. Kilka kropel dodanych do kąpieli ...

Sprawdź: