Partnerzy   Reklama   O Serwisie   Kontakt

Naukowcy udowodnili, że pole magnetyczne jest doskonałym źródłem lecznictwa w medycynie. Jego działanie na ludzki organizm korzystnie wpływa na zwalczanie bólów, reumatyzmu czy osteoporozy. Za pomocą specjalistycznego sprzętu, pole magnetyczne przenika przez całą strukturę naskórka, mięśni i tkanek, dzięki czemu dociera bezpośrednio do miejsca wymagającego leczenia.

Osoba decydująca się na magnetoterapie potrzebuje najpierw przejść przez szereg badań, które utwierdzą w przekonaniu lekarza, że zabieg z użyciem pola magnetycznego będzie najlepszą opcją dla pacjenta. Należy także wyeliminować ewentualne przeciwwskazania, do których należy między innymi ciążą i niewydolność nerek. Sam proces odbywa się umieszczenie całego ciała lub jedynie miejsca, gdzie postępuje choroba pod urządzenie emitujące pole magnetyczne. Magnesy skanują nasze ciało w poszukiwaniu uszkodzeń lub niewydolności narządów.

Wskazania i korzyści magnetoterapii

                Magnetoterapia ma ogromny zasób możliwości, który wciąż jest odkrywany przez naukowców. Przede wszystkim wspomaga leczenie obrzęków, zwyrodnienia stawów, likwiduje przewlekłe i ostre bóle oraz zwalcza choroby kobiece. Korzystnie wpływa także na zaburzenia krążenia krwi oraz limfy, ponieważ ułatwia dostarczanie substancji odżywczych oraz dotlenia komórki. Pole magnetyczne doskonale radzi sobie również ze stanami pourazowymi jak zwichnięcia, skręcenia czy złamania.

Metoda ta stosowana jest więc w rehabilitacji sportowej lecząc kontuzje i przyspieszając powrót zawodnika do formy. Magnetoterapia przede wszystkim wspomaga system ruchu, poprawia elastyczność kości, skóry oraz mięśni, likwiduje przewlekłe stany zapalne narządów odpowiadających za sprawne poruszanie się. Zabieg eliminuje więc zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa oraz sprawdzi się przy leczeniu stanów pooperacyjnych.

Innym ale równie ważnym działaniem na organizm człowieka jest redukcja blizn ornych, pozawałowych w mózgowiu i sercu. Pole magnetyczne to dobre rozwiązanie medyczne dla osób cierpiących na zaburzenia rytmu serca i nieprawidłowe ukrwienie okolicy oczu czy serca. Magnetoterapia poprawia ogólny stan zdrowia pacjenta, przyspiesza regenerację organizmu, gojenie się ran, wpływa korzystanie na obieg limfatyczny i zapobiega stanom zapalnym. jednym słowem, pobudza proces oddychania komórkowego i zwiększa siły witalne.

Ostatnimi odkryciami naukowców są pozytywne działania w przypadku osób cierpiących na migrenę oraz bóle naczyniowo-ruchowe głowy. Pole magnetyczne w tym wypadku działa odpornościowo i uśmierzająco. Głównym założeniem zabiegu jest szeroko pojęta regeneracja tkanek, dlatego wskazany jest także przy oparzeniach wyższego stopnia oraz w przypadku próby gojenia odleżyn.

                Zastosowań magnetoterapii jest naprawdę wiele, dlatego warto zapytać swojego lekarza o szczegóły i ewentualne przeciwwskazania. Jeżeli konsultacja przebiegnie poprawnie, nie ma czego się obawiać, ponieważ zabieg jest bezbolesny. Ponadto, nie odnotowano żadnych skutków ubocznych, dlatego naprawdę warto zmierzyć się ze swoimi problemami przy pomocy tej współczesnej techniki medycyny.

___

Zdjęcie  – youtube.com

Kategorie: Artykuły
Słowa Kluczowe:

Artykuły:

Czy ciepło leczy? Najważniej

Ciepłolecznictwo może brzmieć dość specyficznie, lecz jest powszechną praktyką, podczas licznych zabiegów fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. ...

Jak marihuana medyczna działa

Obecnie, w czasach powszechnej dostępności do dóbr materialnych, nietrudno jest znaleźć najwyższej jakości, różnorodne produkty, ...

toksyny

Czym oczyszczać organizm z to

Dbanie o siebie i oczyszczanie organizmu z toksyn w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne. ...

Sprawdź: