Partnerzy   Reklama   O Serwisie   Kontakt

Leczenie każdego uzależnienia to trudny i żmudny proces. Wymagający specjalistycznej pomocy, szeregu psychologów, terapeutów i lekarzy z różnych gałęzi medycyny, ale przede wszystkim, wymagający chęci i woli do walki z uzależnieniem.

Ogromne znaczenie ma nastawienie pacjenta, jego świadomość, że jest uzależniony oraz poddanie się wszystkim etapom leczenia. Nawet tym, które z pewnych względów obarczone są pojawianiem się nieprzyjemnych objawów i dolegliwości. Zarówno po stronie fizycznej jak i psychicznej.

Pierwszy krok do wyjścia z nałogu – detoks narkotykowy

Rzecz się tyczy pierwszego kroku, jaki każdy uzależniony musi postawić na drodze to wyleczenia. To detoksykacja. Odtruwanie organizmu, które w przypadku między innymi długotrwałego zażywania narkotyków wymaga natychmiastowego odstawienia ich. Przerwania ciągu. Efektami ubocznymi jest pojawienie się objawów zespołu abstynencyjnego. Pacjenci mogą zmagać się z problemami po stronie układu oddechowego, jak i krążenia.

narkoman

Nierzadko występują wymioty, biegunki, a do tego nawet halucynacje, zaburzenia świadomości i psychozy. W związku z tym konieczne staje się leczenie stacjonarne, podczas którego każdy pacjent może liczyć na całodobową opiekę. Specjalistów i lekarzy. Niezbędna pomoc medyczna jest niemalże pod ręką.

Nieustannie kontroli podlega zdrowie i samopoczucie pacjenta. Leczenie może ulec modyfikacji, jeśli coś dzieje się nie tak, jak należy. Pacjenci często otrzymują jednocześnie pomoc farmakologiczną oraz terapeutyczną, ponieważ detoks efektywnie pozwala pozbyć się z organizmu wszelkiego rodzaju narkotyków, a co za tym idzie, „ciało” wraca do formy, ale nie umysł.

Dlaczego detoksykacja jest trudna?

Po detoksykacji odczuwany jest jeszcze silniejszy głód narkotykowy. Pacjenci, którzy nie mogliby liczyć na nieustanną opiekę, szybko powróciliby do nałogu. Chęć odczuwania na powrót euforii, wzrastającej adrenaliny staje się silniejsza niż dotąd. Tylko pod okiem specjalistów można przezwyciężyć ten stan, a z zastosowaniem odpowiednich form pomocy, w sposób bezpieczny i pewny dochodzi do odtruwania organizmu. Wiele osób próbuje na własną rękę przeprowadzać u siebie detoks, co niestety kończy się opłakanymi skutkami.

Normalne życie czyli pozbądź się nałogu

Wykonanie pierwszego kroku, czyli poddanie się zabiegom odtruwania jest pierwszym krokiem na drodze do zdrowego, nowego życia i normalnego funkcjonowania. Dopiero organizm oczyszczony z toksyn i umysł pozbawiony głodu narkotykowego może zostać poddany indywidualnie dobranej formie terapii leczenia uzależnienia od narkotyków. Takiej, na którą składa się farmakologia oraz kompleksowa psychoterapia. Szczegółowe techniki, metody i rozwiązania opracowywane są z udziałem pacjenta.

W taki sposób, by wiedział czego może się spodziewać. Biorąc pod uwagę również jego oczekiwania i możliwości. Leczenie bowiem wciąż pozostaje formą terapii dobrowolnej. To zatem od zainteresowanego zależy czy będzie chciał się leczyć i, w jakim czasie powróci do normalnego, zdrowego funkcjonowania.

A także, jak będzie radził sobie z abstynencją, która obowiązywać go będzie do końca życia. Im szybciej podejmie decyzję i podda się leczeniu, tym ma większe szanse na skuteczne zerwanie z nałogiem.

Artykuły:

fizjoterapeuta Wrocław

Trakcja - szansa na szybki pow

Trakcja jest w dzisiejszych czasach wszystkim znanym i skutecznym sposobem wykonywania rehabilitacji kręgosłupa. Obecnie, wciąż ...

Lifting twarzy - co to takiego

Chęć wyglądania młodo oraz rozmaite próby odjęcia sobie lat cieszą się coraz większą popularnością zarówno ...

Trendy w tatuażu na 2019 rok

Świat tatuażu zawsze stara się patrzeć w przyszłość, zastanawiając się nad nowymi trendami, stylami i ...

Sprawdź: